Света Литургија во Недела по Богојавление

"Света Литургија во Недела по Богојавление"

На 22.01.2023 година, Недела по Богојавление, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Петка во нас. Бедиње во Куманово. На Светата Лутургија верниот народ се причести со Светите Христови тајни.