Вечерна богослужба за Неделата осумнаесетта по Педесетница

"Вечерна богослужба за Неделата осумнаесетта по Педесетница"

На 23.10.2021 г., во храмот на Св. Јован Крстител, во Кратово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба за Неделата осумнаесетта по Педесетница (Св. апостол Филип; Спомен на Седмиот Вселенски Собор; Преп. Теофан Начертан; Св. Нектариј патријарх Цариградски; Св. маченички Зинаида и Филонида).