Света Литургија во Неделата осумнаесетта по Педесетница

"Света Литургија во Неделата осумнаесетта по Педесетница"

На 24.10.2021 г., Недела осумнаесетта  по Педесетница (Св. апостол Филип; Спомен на Седмиот Вселенски Собор; Преп. Теофан Начертан; Св. Нектариј патријарх Цариградски; Св. маченички Зинаида и Филонида), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св, Никола, во Кратово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.