Вечерна богослужба за празникот на преподобна Параскева – Петковден

"Вечерна богослужба за празникот на преподобна Параскева – Петковден"

На 26.10.2021 год., во навечерието на празникот на преподобна Параскева Епиватска – Петковден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше празнична Вечерна богослужба во храмот на Света Петка, во нас. Бедиње, Куманово.