Вечерна богослужба за триесет и четврта Недела по Педесетница

"Вечерна богослужба за триесет и четврта Недела по Педесетница"

На 27.01.2024 година, во триесет и четвртата Недела по Педесетница, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба, во митрополитскиот  соборен храм на Св. Никола во Куманово

.