Света Литургија на празникот на преподобна Параскева Епиватска – Петковден

"Света Литургија на празникот на преподобна Параскева Епиватска – Петковден"

На 27.10.2021 год., на празникот на преподобна Параскева Епиватска, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Петка, во нас. Бедиње, Куманово. Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.