Света Литургија во Неделата деветнаесетта по Педесетница

"Света Литургија во Неделата деветнаесетта по Педесетница"

На 31.10.2021 г., Недела деветнаесетта по Педесетница и празник на св. апостол и евангелист Лука, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.