Ничести со Светите Христови Тајни.

"Ничести со Светите Христови Тајни."

На 21.09.2022 год., празник на Рождеството на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј во сослужение со митрополитот г. Јосиф, служеше Света Литургија во храмот на Пресвета Богородица, во Ранковце. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.