Големо повечерие на Велик Вторник

"Големо повечерие на Велик Вторник"

На 27.04.2021 год., вторник од Страдалната седмица на Великиот пост, во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово,  Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Големо Повечерие.