Света Литургија на празникот Рождество на Пресвета Богородица

"Света Литургија на празникот Рождество на Пресвета Богородица"

На 21.09.2021 год., празник на Рождеството на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Пресвета Богородица, во Ранковце. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.