Света Литургија во нас. Тромеѓа и осветување на Крст

"Света Литургија во нас. Тромеѓа и осветување на Крст"

На 03.05.2021 год., Понеделник од Светлата Седмица, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Свети Георгиј, во нас. Тромеѓа, Куманово. По Светата Литургија изврши осветување на Крстот во црковниот двор.