Света Литургија на празникот на Раѓањето на св. Јован Крстител

"Света Литургија на празникот на Раѓањето на св. Јован Крстител"

На 07.07.2021 год., во храмот на Св. Јован Крстител, во Кратово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија на празникот на Раѓањето на св. Јован Крстител – Иванден. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.