Света Литургија во Неделата на Светите Отци на Првиот Вселенски Собор

"Света Литургија во Неделата на Светите Отци на Првиот Вселенски Собор"

На 13.06.2021 год., Недела на Светите Отци на Првиот Вселенски Собор, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. Петка, во нас. Бедиње, Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.