Света Литургија во Неделата на Самарјанката

"Света Литургија во Неделата на Самарјанката"

На 30.05.2021 год.,  Недела на Самарјанката, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Свети великомаченик Димитриј, во Крива Паланка. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.