Света Литургија во Неделата на слепиот

"Света Литургија во Неделата на слепиот"

На 06.06.2021 год., Недела на слепиот, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.