Света Литургија во Неделата единаесетта по Педесетницa

"Света Литургија во Неделата единаесетта по Педесетницa"

На 05.09.2021 год., Недела единаесетта по Педесетницa  (Св. маченик Луп Солунски; Св. свештеномаченик Иринеј Лионски), Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот Света Троица, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.