Света Литургија во Понеделник на Педесетница – Ден на Светиот Дух

"Света Литургија во Понеделник на Педесетница – Ден на Светиот Дух"

На 21.06.2021 год., Понеделник на Педесетница – Ден на Светиот Дух, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Света Троица, во Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.