Света Литургија на празникот Вознесение Христово – Спасовден

"Света Литургија на празникот Вознесение Христово – Спасовден"

На 10.06.2021 год., празник на Вознесението Христово – Спасовден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот „Вознесение Христово,“ во с. Романовце, Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.