Света Литургија во Третата Недела по Педесетница

"Света Литургија во Третата Недела по Педесетница"

На 11.07.2021 год., Трета Недела по Педесетницa, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Св. великомаченик Мина, во с. Проевце, Куманово.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.