Света Литургија на Велика Сабота

"Света Литургија на Велика Сабота"

На 01.05.2021 год., Велика Сабота, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Василиева Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.