Света Литургија во Вторник на Педесетница

"Света Литургија во Вторник на Педесетница"

На 22.06.2021 год., Вторник на Педесетница, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка.  На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.