Света Литургија во Вторник од Светлата Седмица

"Света Литургија во Вторник од Светлата Седмица"

На 04.05.2021 год., Вторник од Светлата Седмица, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во храмот на Свети Јован Крстител, во Кратово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.