Недела на Православието

"Недела на Православието"

На 08.03.2020 година, кога Црквата торжествено го прославува утврдувањето на Православното исповедање на верата, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка служеше Света Василиева Литургија.
На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.