Петок од Втората седмица на Великиот пост

"Петок од Втората седмица на Великиот пост"

На 13.03.2020 година, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во митрополитскиот соборен храм на свети Никола во Куманово служеше Големо повечерие со Акатист на Пресвета Богородица.