Помен за блаженоупокоениот Митрополит Полошко-кумановски г.Кирил

"Помен за блаженоупокоениот Митрополит Полошко-кумановски г.Кирил"

На 19.06.2021 год., во манастирот на св. великомаченик Георгиј во с. Дељадровце, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј отслужи помен за блаженоупокоениот Митрополит Полошко-кумановски г.Кирил.