Мало повечерие на Великa Среда

"Мало повечерие на Великa Среда"

На 28.04.2021 год., Великa Среда од Страдалната седмица на Великиот пост, во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово,  Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Мало Повечерие.