Литургија на претходноосветени дарови во понеделник од Страдалната седмица

"Литургија на претходноосветени дарови во понеделник од Страдалната седмица"

На 26.04.2021 год., понеделник  од Страдалната седмица на Великиот пост, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово, служеше Литургија на претходноосветени дарови. На Светата Литургија верниот народ се причести со претходноосветените Христови Тајни.