Ничести со Светите Христови Тајни.

На 21.09.2022 год., празник на Рождеството на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј во сослужение со митрополитот г. Јосиф, служеше Света Литургија во храмот на Пресвета Богородица, во Ранковце. На Светата Литургија… Më shumë »

IMGP4131

(Македонски) Света Литургија на празникот Собор на Пресвета Богородица

На 08.01.2021 година, во храмот Свети великомаченик Димитриј, во Крива Паланка., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Света Литургија на празникот Соборот на Пресвета Богородица. Истиот ден се празнува и споменот на… Më shumë »

w (8)

Liturgjia e Dhuratave të Parashenjtëruara

E Diela e shën Grigor Pallamait

E Premte e javës së dytë e Kreshmës së Madhe

Liturgjia e Dhuratave të Parashenjtëruara

Liturgjia e Dhuratave të Parashenjtëruara

E Diela e Orthodhoksisë