Света Литургија на празникот Покров на Пресвета Богородица

"Света Литургија на празникот Покров на Пресвета Богородица"

На 14.10.2021 год., на празникот Покров на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Света Литургија во храмот Покров на Пресвета Богородица, во Агино Село, Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.