Света Литургија на празникот на светите рамноапостолни Методиј и Кирил

"Света Литургија на празникот на светите рамноапостолни Методиј и Кирил"

На 24.05.2021 год., празник на светите рамноапостолни Методиј и Кирил, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.