Света Литургија на празникот на св. цар Константин и св. царица Елена

"Света Литургија на празникот на св. цар Константин и св. царица Елена"

На 03.06.2021 год., празник на светиoт цар Константин и светата царица Елена, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.