Света Литургија на Томина Недела

"Света Литургија на Томина Недела"

На 09.05.2021 год., Антипасха – Томина Недела, во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Света Литургија. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.