Тодорова сабота во с. Конопница

"Тодорова сабота во с. Конопница"

На 7 март 2020 година (првата сабота од Великиот пост), кога Црквата го прославува споменот со чудото на свети Теодор Тирон, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф, во храмот на свети Теодор Тирон во с.Конопница – Крива Паланка служеше Света Златоустова Литургија.
На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.