Вечерна богослужба

"Вечерна богослужба"

На 19.02.2021 г., во манастирот Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба за црковниот спомен на Свети Партениј, епископ Лампсакиски; Преподобен Лука Еладски; Преподобна Мастридија; Илјада и тројца маченици во Никомидија.