Вечерна богослужба на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов

"Вечерна богослужба на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов"

На 26.09.2021 год., во навечерието на празникот Воздвижение на Чесниот и Животворен Крст Господов, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше празнична Вечерна богослужба во храмот Света Троица, во Куманово.

IMGP 01IMGP 02IMGP 03IMGP 04