Вечерна богослужба за Неделата дванаесетта по Педесетница

"Вечерна богослужба за Неделата дванаесетта по Педесетница"

На 11.09.2021 год. во митрополитскиот соборен храм Св. Никола, во Куманово, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Воскресна вечерна богослужба за Неделата дванаесетта по Педесетница (Светите Александар, Јован и Павле, патријарси Цариградски; преподобен Христофор; свети Евлалиј, епископ на Кесарија Кападокиска).

IMGP7872 (2)