Вечерна богослужба за Неделата на Самарјанката

"Вечерна богослужба за Неделата на Самарјанката"

На 29.05.2021 год., Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Вечерна богослужба за Неделата на Самарјанката, во храмот на Свети великомаченик Димитриј, во Крива Паланка.