Вечерна богослужба и Акатист на св. Јоаким Осоговски

"Вечерна богослужба и Акатист на св. Јоаким Осоговски"

На 28.08.2021 год., во манастирот на свети Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше празнична Вечерна богослужба и Акатист на преподобниот отец наш Јоаким Осоговски Чудотворец.