Вечерна богослужба за Томина Недела

"Вечерна богослужба за Томина Недела"

На 08.05.2021 год., во манастирот на Св. Јоаким Осоговски, во Крива Паланка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј, служеше Вечерна богослужба за Томина Недела.