Вечерна богослужба во светата и велика Недела на Пасха

"Вечерна богослужба во светата и велика Недела на Пасха"

На 02.05.2021 год., во светата и велика Недела на Пасха, Неговото високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Вечерна богослужба во митрополитскиот соборен храм на Свети Никола, во Куманово.