Духовден (втор ден)

"Духовден (втор ден)"

На 5.06.2017 година, во понеделникот на Светиот Дух, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. д-р Јосиф, служеше Света Златоустова Литургија во храмот на Света Троица во Куманово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.