Света Литургија на празникот на Соборот на свети Архангел Гавриил

На 26.07.2021 год., празник на Соборот на свети Архангел Гавриил, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија, во храмот на Светите Архангели, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со… Повеќе »

IMGP-6942

Вечерна богослужба за празникот Собор на свети Архангел Гавриил

На 25.07.2021 год., во навечерието на празникот Собор на свети Архангел Гавриил, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј служеше Вечерна богослужба. По Вечерната богослужба беше отслужен парастас за архимандритот Методиј (Петров), кој потекнува… Повеќе »

IMGP6836

Осветување на храм посветен на св. пророк Илија, во с. Огут и Света Литургија во Петтата Недела по Педесетница

Света Литургија за празникот на Соборот на Светите славни и сефални дванаесет апостоли

Промоција на документарниот филм Чародејание

Вечерна богослужба за празникот на Соборот на Светите славни и сефални дванаесет апостоли

Света Литургија на празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден

Вечерна богослужба за празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден

Ресурси »

Катихизис »

Библиотека »

Молитвеник »

Актуелно »