Помен за блаженоупокоениот Митрополит Полошко-кумановски г.Кирил

Вечерна богослужба за празникот на Слегувањето на Светиот Дух – Педесетница

Света Литургија во Неделата на Светите Отци на Првиот Вселенски Собор

Света Литургија на празникот Вознесение Христово – Спасовден

Вечерна богослужба на празникот Вознесение Христово – Спасовден

Света Литургија за празникот на Пренесувањето на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски

Вечерна богослужба за празникот на Пренесувањето на моштите на св. маченик Георгиј Кратовски

Света Литургија во Неделата на слепиот

Вечерна богослужба за Неделата на слепиот

Света Литургија на празникот на св. цар Константин и св. царица Елена

Камен-темелник за Крст во с. Острец

Света Литургија во Неделата на Самарјанката